SYNDROM VYHOŘENÍ

20.února 2020, 09:30 – 16:00, Business_Link, Praha

Ještě před pár lety byl syndrom vyhoření tabu.
Pak se z něj stala mantra.

Zdá se, že vyhořel každý manažer, který něco znamená.
Na druhé straně se řada firem bojí vyhořelé lidi zaměstnávat.

  • Co je a co není syndrom vyhoření?
  • Jak včas identifikovat, že jsme překročili hranici, za kterou už potřebujeme pomoci – a jakou pomoc vyhledat?
  • Pokud už jsme onu hranici překročili, jak se se syndromem vyhoření poprat?
  • Jak pomoci kolegům, kteří se s tímhle problémem perou?
  • Můžeme bez rizika přijímat vyhořelé lidi? Vyhoří znovu? Kdy? Jak je integrovat do týmu? Mohou nakazit ostatní?
  • Jak jejich zkušenost maximálně využít v pracovním prostředí?

Nenabízíme instantní návod na tvorbu správného / moderního / společensky atraktivního názoru nebo řešení jednotlivých fází burnoutu. Nabízíme možnost podívat se na téma z různých úhlů. Zeptat se na něj odborníků i kolegů z různých typů prostředí – školství, komerčních firem i neziskového sektoru. Žádná píárština. Jen praxe.

 

Poplatek zahrnuje program, nealko nápoje, drobné snacky na svačinu, oběd a porci dobré nálady.
Po vyplnění a odeslání registračního formuláře Vám automatizovaný systém zašle do uvedené e-mailové schránky fakturu. Po obdržení úhrady objednávku potvrdíme a považujeme ji za závaznou.

Účastnický poplatek:  4.500 Kč

Zvýhodněné vstupy
Pro dvojice přihlášených je určen slevový kód „sleva-pro-dva“. Zkuste! Pro studenty a absolventy MBA u Společnosti pro management a leadership a pro partnery konference jsou připraveny zvýhodněné vstupenky. Podrobnější informace včetně slevových kódů jsou součástí osobní elektronické pozvánky na akci. Pokud do některé z uvedených skupin patříte a osobní pozvánku nemáte, napište si o ni!
Slevové kódy nelze kombinovat mezi sebou.

Komunikace probíhá elektronickou formou.
Storno je platné po jeho potvrzení organizátorem (e-mailem).

Při zrušení registrace do 10ti pracovních dnů před datem akce včetně, je účtován poplatek ve výši 30 % účastnického poplatku. Při zrušení registrace v kratší době než 48 hodin před datem akce včetně, je účtován poplatek ve výši 100 % účastnického poplatku. 

Oblečení zvolte ve stylu „Smart Casual„.
Pro jistotu: Ležérní, a přece elegantní: „smart casual“ znamená, že by oděv měl být neformální a přitom elegantní. Jde o dress code, který nemá tak striktní pravidla jako například tradičnější „black tie“ a „white tie“. A ještě návodný článek na idnes.

MUDr. Radkin Honzák CSc.

MUDr. Radkin Honzák CSc.

psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog

Specializuje se na na psychoterapii a je zastáncem psychosomatického (biopsychosociálního) přístupu.

Působí jako ambulantní lékař v centrech IKEM (pacienti s nezvratným selháním ledvin, transplantační program) a REMEDIS, jako sekundární lékař v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích a jako asistent na Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Pedagogicky působí na 1. lékařské fakultě a Fakultě sociálních věd UK.

Na svém blogu se pravidelně vyjadřuje k současnému dění, je autorem několika populárně-naučných knih o psychologii. (Všichni žijem´ v blázinci: současnost očima psychiatra).

PROGRAM AKCE

9:30 – 9:45

Vyhoření jako výsada/poznávací znamení moderního manažera.
Pavel Kotek, SPML

Společnost pro management a leadership pod vedením Pavla Kotka provedla vlastní výzkum mezi mezi studenty, profesory a followery na sociálních sítích. Jak tyto zkušenosti z jeho sociální bubliny korespondují s pohledy dalších odborníků? První doplnění kontextu.

9:45 – 10:15

Pracovní vyhoření řečí čísel.
Tomáš Ervin Dombrovský, LMC

Kolik (nás) je, ve kterých oborech nejvíce? Je nebo není to nafouknutá bublina? Jak moc by problém vyhoření měl trápit zaměstnavatele? Reálné průzkumy a statistiky ze serverů společnosti LMC očima špičkového datového analytika.

10:15 – 10:45

Vyhoření u pomáhajících profesí
Marcela Černochová

Jak může vyhořet někdo, kdo zasvětil svůj život pomoci ostatním? Ačkoliv se mezi humanitárními pracovníky syndrom vyhoření objevuje velmi často, patří mezi největší tabu. Marcela o tom z praxe ví hodně a podělí se o své zkušenosti i s námi.

10:45 – 11:15

Dromokracie
PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

Dromokracie je současná vláda rychlosti, která nás nutí podávat  stále vyšší výkon v zaměstnání, ale  jak se  s tím  vyrovnat? Možností je paradoxní chování,  napomáhající  blokovat pocity vyhoření, stresu a únavy. Platí, že když se věci dějí moc rychle, nikdo si nemůže být ničím jistý, ani ve své rodině, obvykle se na to přijde ale bohužel pozdě. Zaměstnání a  soukromí rodiny jsou spojité nádoby jako rub a líc jedné mince. Pokud se spleteme, začneme chápat čas jako peníze a ne jako život, což by mělo být.

11:15 – 11:30

Přestávka

Networking s horkou kávou a studenými sladkými a slanými dobrotami … na téma dohořívání, doutnání a vyhasínání. Mluvme o tématu – vyhradili jsme si jeden den pro konferenci, věnujme se mu naplno! Vyzpovídejme všechny účastníky, partnery, přednášející. Vytěžme den naplno.

11:30 – 12:45

4 fénixové – vyprávění manažerů, kteří vyhořeli a vstali z popela
Josef, Šárka, Petr a Jan

Mikropanel. Vyprávění jednotlivých aktérů a pak 20 minut na dotazy. 4 různé a přitom podobné příběhy. Jak jsem si všiml, že jsem dohořel? Kdy to zjistila moje rodina? Jak se zachovalo moje okolí? Jak jsem se z toho dostal? Co mi nejvíce pomohlo? Co mne sráželo na kolena?  Dostal jsem se z toho úplně? A poznám, když kolem mne někdo dohořívá?

12:45 – 13:45

OBĚD: NETWORKING KOMBINOVANÝ S DOBRÝM JÍDLEM VŽDYCKY POTĚŠÍ

Networking s různobarevnými a různochuťovými chody formou švédského stolu… pro diskuse, sdílení, jemné konfrontace, zpětnou vazbu organizátorům a další aktivity. Ti, kdo se nají rychle, si stihnou užít i doprovodný program (nechte se překvapit).

13:45 – 14:00

Doutnající korporátní realita.
Pavel Kotek

Nakolik korporátní HR oddělení věnují pozornost tématu vyhoření? Výsledky vlastního průzkumu mezi manažery na všech úrovních vedení. Bude vyhoření další velkou bolestí oboru lidských zdrojů, hned za nedostatkem pracovních sil, problémy s inkluzí a diverzitou?

14:00 – 15:00

Jak probíhá léčba syndromu vyhoření?
Radkin Honzák

Jak se to projevuje na těle a jak na duši? V jaké fázi se dá ještě proces zastavit a kdy už je třeba urychleně začít léčit? Je možné se vyléčit úplně? Opakují se vyhoření? Jak často a u koho? Hodinový časový blok počítá i s diskusí.

15:00 – 15:30

Vyhoření se hodí. Lidi jako stroje.
Petr Šrámek

Kdo z nás bude nahrazen? Hraje vyhoření do karet robotům a jejich autorům? Mýty a realita náhrady pracovních míst umělou inteligencí. Preventivní využití AI na místech, kde je vyhoření nejčastější.

15:30- 16:00

VŠICHNI PRO VŠECHNY. ZÁVĚREČNÝ PANEL A PROSTOR PRO NÁZORY ZE VŠECH STRAN.

KOHO JSTE JEŠTĚ MOHLI V PROGRAMU VIDĚT

Petr Šrámek

Petr Šrámek

vizionář a popularizátor umělé inteligence

Český vizionář, podnikatel, mentor a popularizátor umělé inteligence. Spoluzakladatel Plaftformy umělé inteligence při Svazu průmyslu ČR, poradního orgánu Evropské unie. Členem organizace Petera Diamandise „Abundance 360 ​​Digital“. Od roku 2018 zastupuje jako High Commissioner Českou republiku v organizaci „World Business Angels Investment Forum“.

PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

Filosof, psycholog a sociolog, pedagog

Pedagog na vysokých školách v Terezíně (VŠAPs), PF Univerzity Karlovy v Praze a PF Univerzity Hradec Králové. Působil ve Filosofickém ústavu ČSAV, později jako vedoucí Poradny pro mezilidské vztahy v Praze a po roce 1990 začal vyučovat na VŠ. Vystudoval pedagogiku, sociologii, filozofii a psychologii. Věnuje se interdisciplinárnímu pohledu na mezilidské vztahy a komunikaci Autor řady odborných vědeckých publikací v tuzemsku i zahraničí.

Tomáš Ervín Dombrovský

Tomáš Ervín Dombrovský

Analytik společnosti LMC

Podstatnou část své energie věnuje rozboru dat, jevů a trendů v propojených světech vzdělávání a práce. Snaží se nacházet, pojmenovávat a rozvíjet to, co je zásadní pro smysluplné uplatnění lidí a jejich lepší spolupráci ve firmách i veřejných institucích. Přednáší pro lidi z HR i vedení firem, pro odbornou i širší veřejnost. Mimo to se stará o rozšiřování partnerské spolupráce a veřejně prospěšných aktivit přesahujících každodenní byznys LMC.

Marcela Černochová

Marcela Černochová

Výkonná ředitelka, Britská obchodní komora

Má odvahu dívat se na svět ze všech úhlů pohledu, nikoliv pouze černobíle. Strávila rok na humanitární misi na Haiti, zasazovala se za ochranu životního prostředí a efektivnější veřejnou správu. Díky dlouholeté spolupráci s neziskovým sektorem vnáší do světa businessu důraz na hodnoty, které nelze vyjádřit penězi. Považuje se za člověka, který věří v dobro, autenticitu, morální principy a hodnoty. 

Mgr. Pavel Kotek, MBA

Mgr. Pavel Kotek, MBA

ředitel Společnosti pro management a leadership

Pavel se přes 15 let věnuje kultivaci obchodní a manažerské sféry v ČR i zemích CEE regionu. Jeho posláním je vytváření prostoru a podmínek profesionálům pro to, aby v sobě našli to nejlepší a měli odvahu změnit svět tvůrčím a etickým způsobem. Vybudoval několik úspěšných firem v ČR i v zahraničí a rád sdílí nejen dobrou praxi, ale i zkušenosti ze situací, které měly k ideálu daleko.

Marie Petrovová

Marie Petrovová

moderátorka

Má dlouhou řadu teoretických i praktických zkušeností v roli tiskové mluvčí a trenérka mediální komunikace. Po letech práce pro Komerční banku, GE a další korporace je teď generální ředitelkou ve vlastní firmě. Vyučuje studenty MBA a věnuje se moderování akcí, které ji zaujmou svým obsahem a filozofií.

BEZPLATNOU DIAGNOSTIKU

a průzkumy na místě provádíme pomocí CA method. Na Dohořívající konferenci budeme měřit, kolik máte energie a jak s ní zacházíte. Dají se vyčíst signály blížícího se vyhoření? Pokud ano, jak? Přijede za Vámi tým DAP Services.

DOTAZY NA KONFERENCI

Stáhněte si do svých mobilů Sli.do ještě před začátkem konference a zadejte kód akce #reframe. Díky Sli.do se můžete pohodlně ptát ihned, jakmile Vás otázka napadne, a pak nerušeně poslouchat dál. Přednášející Vám odpoví ještě během prezentace nebo v prostoru pro dotazy. Ptát se můžete i anonymně.

MINIPRŮZKUM PRO OTÁZKY

Pomozte nám připravit otázky pro naše řečníky! Můžete tak přímo ovlivnit obsah přednášek nebo rozvržení celého programu.

Prozraďte nám, co o syndromu vyhoření víte a jak se k němu stavíte … Dotazník je anonymní, nevymáháme žádné kontaktní údaje a nesledujeme IP adresy.

MÍSTO: Z OKNA PŘEHLÉDNETE CELOU PRAHU

BUSINESS LINK VISIONARY
WORK LOUNGE

Plynární 1617/10
170 00  Praha 7  – Holešovice

https://business.link/
Mapa na Seznamu (Google stále ukazuje namísto budovy jen díru do země)

Metro C (červená trasa), metro nádr. Holešovice
Budova Business Link Visionary je cca 100m od metra. Ranní Praha nebývá nejprůjezdnější, raději vyražte metrem. Mimopražským řidičům doporučujeme síť hlídaných záchytných parkovišť (20Kč/den) u stanic metra. Parkování aut je možné i v objektu. Zavilí cyklisté tu najdou i stojan na kolo.