TECHNIKY ROZHODOVÁNÍ

těšíme se na vás

PLÁNOVANÁ JARNÍ KONFERENCE PROBĚHNE NA PODZIM 2022.

Ačkoliv je pro nás všechny téma rozhodování velmi aktuální, rozhodli jsme se svou pozornost a čas věnovat těm, kdo ji potřebují. Vzdělávat se a diskutovat můžeme o něco později. Těšíme se na vás, vaše zkušenosti a názory!

Tolik informací, tolik odpovědnosti a tak málo času.

 • Myslíte, že se rozhodujete správně?
 • Víte, kdy je lepší poslechnout „hlas srdce“ a kdy se spoléhat na „tvrdá data“?
 • Jak rozeznat spolehlivé podklady od polopravd?
 • Měl by se lišit náš způsob rozhodování v práci a mimo ni?
 • Vlci, pastýři a ovce. Rozhodní a nerozhodní lidé.
 • Push & Pull taktiky: Kdy převzít iniciativu a rozhodnout, a kdy nechat situaci plynout, protože správné řešení se nakonec „objeví“ samo?
 • Jak bezpečně rozeznat, že bylo rozhodnutí správné?
 • Jak získat nebo odmítnout právo / povinnost rozhodnout?

Nenabízíme instantní návod na tvorbu správného / moderního / společensky atraktivního názoru nebo řešení. Nabízíme možnost podívat se na téma z různých úhlů. Diskutujte s odborníky, ale i s kolegy z různých typů prostředí – školství, komerčních firem i neziskového sektoru. Žádná píárština. Jen praxe. 

Senta Čermáková

Senta Čermáková

ředitelka pro inovace, Deloitte

Senta Čermáková je ředitelkou pro inovace Deloitte Česká republika. Jejím hlavním úkolem je rozvoj strategických projektů firmy v oblasti nových technologií a inovací. V Deloitte dvakrát získala ocenění Central Europe Regional Impact Award, a to za program pro startupy a za transformaci společnosti. V roce 2011 byla jako první žena oceněna v rámci ankety Manažer roku.

PROGRAM AKCE

9:00 – 9:15

Proč jsme se rozhodli pro toto téma
Pavel Kotek a Martina Hyndráková

Mistři logiky a excelovských tabulek bojují s intuitivními praktiky nad množtvím vstupních dat pro další kroky. V rozhodovacím pekle nás často zaskočí rozhodovací paralýza. Úvod do tématu z hlediska mužské a ženské logiky.

9:15 – 10:15

Manažerská futurologie
Senta Čermáková

Nakolik můžeme reálně předvídat vývoj situací a na základě této představy se rozhodovat? Je svět opravdu o tolik složitější než dříve, nebo se nám to jen zdá? Skutečně rozumíme tomu, co se kolem nás děje? A je kritické myšlení v dnešní době opravdu tak podstatné, nebo mu zásadní důležitost jen přisuzujeme?

10:15 – 11:15

Etika rozhodování
Jiří Kučírek

Všichni se snažíme rozhodovat eticky. Co to ale vlastně znamená? Kdy a jak často dokážeme potlačit vlastní zájmy pro zájmy celku? Vliv skupiny na jednotlivce a jeho etické postoje při rozhodování. Populární versus nepopulární rozhodnutí.

11:15 – 11:30

Přestávka

Networking s horkou kávou a studenými sladkými a slanými dobrotami … na téma dohořívání, doutnání a vyhasínání. Mluvme o tématu – vyhradili jsme si jeden den pro konferenci, věnujme se mu naplno! Vyzpovídejme všechny účastníky, partnery, přednášející. Vytěžme den naplno.

11:30 – 12:00

Láskyplný svět uprostřed tvrdé reality
Jitka Barlová

Nechat si postižené dítě doma, nebo ho umístit do „ústavu? Racionalita versus city. Obavy z odsouzení okolím, které Vám ale nemůže rozumět.
Rozhodování podmíněné legislativou versus soucit a empatie. Rozhodování z pohledu klientů i ředitelky neziskové organizace. Co je správným rozhodnutím v situaci, kdy se zdají být veškeré varianty nepřijatelné?

12:00 – 12:45

3 obtížná rozhodnutí – vyprávění manažerů, kteří si prošli rozhodovacím peklem

Mikropanel. Krátké příběhy jednotlivých aktérů s prostorem pro dotazy. Různé a přitom tolik podobné příběhy ze života: Co bylo nejobtížnějším rozhodnutím v mé kariéře? Jaké rozhodovací techniky použili a proč? Jsou spokojeni s výsledkem rozhodnutí? Udělali by teď něco jinak – a pokud ano, co a proč?

12:45 – 14:00

OBĚD: NETWORKING KOMBINOVANÝ S DOBRÝM JÍDLEM VŽDYCKY POTĚŠÍ

Networking s různobarevnými a různochuťovými chody formou švédského stolu… pro diskuse, sdílení, jemné konfrontace, zpětnou vazbu organizátorům a další aktivity. Ti, kdo se nají rychle, si stihnou užít i doprovodný program (nechte se překvapit).

14:00 – 15:00

Psychologie rozhodování
Radkin Honzák

Co se děje v našem mozku, když se rozhodujeme? Nakolik můžeme tento proces ovlivnit – nebo probíhá zcela mimo naši kontrolu? Bolí rozhodování? Proč někdy vědomě volíme špatné rozhodnutí? Má smysl trestat se za rozhodnutí, která vnímáme jako špatná?

15:00 – 15:30

Hlava nebo srdce?
Vladimíra Kurincová Čavojová

Jaký je rozdíl mezi tím, co si o způsobu rozhodování  myslí většina lidí, a co dokazují výsledky věděckých výzkumů? Vítězí rozum nebo srdce? Emoce, intuice nebo kritické myšlení? A liší se nějak rozhodování v soukromém a pracovním životě?

15:30 – 16:00

Rozhodování ve stresu
Jan Rudzinskyj

Když máte na rozhodnutí setiny vteřiny a na jeho výsledku závisí váš život, změní se úplně všechno. Tělo i mozek spolupracují jinak. Je možné vytěžit takové zkušenosti pro běžný život a manažerskou práci? Jak?

16:00- 16:30

VŠICHNI PRO VŠECHNY.

ZÁVĚREČNÝ PANEL A PROSTOR PRO NÁZORY ZE VŠECH STRAN. Z ŘEČNÍKŮ SE STÁVAJÍ ÚČASTNÍCI A Z ÚČASTNÍKŮ KOMENTÁTOŘI.

16:30 – 18:00 (možná i déle)

ODPOLEDNĚ VEČERNÍ RAUT: JEŠTĚ JEDEN NETWORKING KOMBINOVANÝ S DOBRÝM JÍDLEM 

Networking s různobarevnými a různochuťovými chody formou švédského stolu… pro diskuse, sdílení, jemné konfrontace, zpětnou vazbu organizátorům a další aktivity. Nealko nápoje jsou v ceně, alko je na Vás.

KOHO UVIDÍTE A USLYŠÍTE

MUDr. Radkin Honzák CSc.

MUDr. Radkin Honzák CSc.

psychiatr, publicista a vysokoškolský pedagog

Specializuje se na na psychoterapii a je zastáncem psychosomatického (biopsychosociálního) přístupu.

Působí jako ambulantní lékař v centrech IKEM (pacienti s nezvratným selháním ledvin, transplantační program) a REMEDIS, jako sekundární lékař v Psychiatrické nemocnici v Bohnicích a jako asistent na Ústavu všeobecného lékařství 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Pedagogicky působí na 1. lékařské fakultě a Fakultě sociálních věd UK.

Na svém blogu se pravidelně vyjadřuje k současnému dění, je autorem několika populárně-naučných knih o psychologii. (Všichni žijem´ v blázinci: současnost očima psychiatra).

doc. PaedDr. Vladimíra Kurincová Čavojová, PhD.

doc. PaedDr. Vladimíra Kurincová Čavojová, PhD.

vedecká pracovníčka, Ústav experimentálnej psychológie, Slovenská akadémia vied

Autorka několika knih o aplikaci metody vědeckého myšlení v každodenním životě, způsobech rozhodování, kritickém myšlení a práci s informacemi.

Marian Kováč

Marian Kováč

Managing Partner at Mindworx CZ

Marian Kováč se podílel na vyhledávání a akvizici vhodných cílů pro široké spektrum klientů společnosti Deloitte, od průmyslových konglomerací až po individuální investory. Ke své práci využíval zkušeností z bankovního sektoru, kde působil jako šéf restrukturalizace ve workoutu Komerční banky a v oblasti projektového financování v Citibank. podílem na přípravě prvního ratingu Slovenské republiky a první emisi dluhopisů Slovenské republiky na mezinárodních finančních trzích. 

Jan Rudzinskyj

Jan Rudzinskyj

manažer a pilot Flying Bulls (Red Bull)

Podíváme se na vaše vize,sny a zamýšlené osobní změny tak, jako kdybychom zrovna letěli a tedy nám šlo o život. I změny, které si přejeme, mohou vyžadovat značnou dávku odvahy, mohou bolet a zvyšovat zásadně úroveň stresu. Prozradím Vám efektivní metody zvládání stresu, které používám jako show pilot před vystoupením, abych se zkoncentroval a poté po vystoupení, abych uvolnil nahromaděný adrenalin a vrátil se do standardního uvolněného režimu těla.

PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

Filosof, psycholog a sociolog, pedagog

Pedagog na vysokých školách v Terezíně (VŠAPs), PF Univerzity Karlovy v Praze a PF Univerzity Hradec Králové. Působil ve Filosofickém ústavu ČSAV, později jako vedoucí Poradny pro mezilidské vztahy v Praze a po roce 1990 začal vyučovat na VŠ. Vystudoval pedagogiku, sociologii, filozofii a psychologii. Věnuje se interdisciplinárnímu pohledu na mezilidské vztahy a komunikaci Autor řady odborných vědeckých publikací v tuzemsku i zahraničí.

Senta Čermáková

Senta Čermáková

ředitelka pro inovace, Deloitte

Senta Čermáková je ředitelkou pro inovace Deloitte Česká republika. Jejím hlavním úkolem je rozvoj strategických projektů firmy v oblasti nových technologií a inovací. V Deloitte dvakrát získala ocenění Central Europe Regional Impact Award, a to za program pro startupy a za transformaci společnosti. V roce 2011 byla jako první žena oceněna v rámci ankety Manažer roku.

PhDr. Jitka Barlová, Ph.D.

PhDr. Jitka Barlová, Ph.D.

Ředitelka pražské pobočky Společnosti pro ranou péči

Speciální pedagožka, specialistka na ranou péči a doprovázení rodin dětí s postižením v raném věku, odborné vedení a management střediska sociálních služeb lektorka v oblasti speciální pedagogiky a sociální práce.

Petr Janda

Petr Janda

Managing Director, Veracomp s.r.o. CZ/SK

Patří mezi TOP 30 osobností českého IT. Je považován za průkopníka inovativních manažerských přístupů. Rád sdílí své zkušenosti a inspiruje ostatní k odvážnému budování úspěšných organizací. Podělí se s Vámi o zkušenost, jak dojít od mého “Proč” k „Radikální otevřenosti” a kde vzít odvahu ve chvílích, kdy vše nejde dle plánu. 

Tajní agenti z publika

Tajní agenti z publika

tajná organizace agentů z publika

Malá překvapení, která neprozradíme předem. Kdo další, mimo přednášejících, bude sedět v publiku tentokrát? Koho zapojíme do diskuse? Bude speakerům oponovat nebo bude mít připravený zajímavý příběh z praxe?

Mgr. Pavel Kotek, MBA

Mgr. Pavel Kotek, MBA

ředitel Společnosti pro management a leadership

Pavel se přes 15 let věnuje kultivaci obchodní a manažerské sféry v ČR i zemích CEE regionu. Jeho posláním je vytváření prostoru a podmínek profesionálům pro to, aby v sobě našli to nejlepší a měli odvahu změnit svět tvůrčím a etickým způsobem. Vybudoval několik úspěšných firem v ČR i v zahraničí a rád sdílí nejen dobrou praxi, ale i zkušenosti ze situací, které měly k ideálu daleko.

Martina Hyndráková, MBA

Martina Hyndráková, MBA

pořadatelka, ředitelka agentury INNERIS

Její doménou jsou především marketing, design thinking, PR a online. Říká o sobě, že je inspirátor, zrcadlo, tlumočník, analytik, gramodeska i postrkující šťoura. Je toho ale mnohem víc.

Marie Petrovová

Marie Petrovová

moderátorka

Má dlouhou řadu teoretických i praktických zkušeností v roli tiskové mluvčí a trenérka mediální komunikace. Po letech práce pro Komerční banku, GE a další korporace je teď generální ředitelkou ve vlastní firmě. Vyučuje studenty MBA a věnuje se moderování akcí, které ji zaujmou svým obsahem a filozofií.

MÍSTO: Z OKNA PŘEHLÉDNETE CELOU PRAHU

BUSINESS LINK VISIONARY
WORK LOUNGE

Plynární 1617/10
170 00  Praha 7  - Holešovice

https://business.link/
Mapa na Seznamu (Google stále ukazuje namísto budovy jen díru do země)

Metro C (červená trasa), metro nádr. Holešovice
Budova Business Link Visionary je cca 100m od metra. Ranní Praha nebývá nejprůjezdnější, raději vyražte metrem. Mimopražským řidičům doporučujeme síť hlídaných záchytných parkovišť (20Kč/den) u stanic metra. Parkování aut je možné i v objektu. Zavilí cyklisté tu najdou i stojan na kolo.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI PŘEDCHOZÍCH AKCÍ?

PŘEDNÁŠKY

PANELOVÁ DISKUSE

NETWORKING

„Celkově velmi zajímavé. Pestré. Vyzdvihl bych skvěle zařazenou prezentaci pana doktora Honzáka, která přišla v době obvyklého poobědového útlumu, ale mě naprosto uchvátil jeho přednes i obsah prezentace. Dokonce musím říci, že jsem se po celém dnu necítil unaven, jak to obvykle bývá ať již v běžném pracovním dni, nebo i po absolvování některých seminářů či konferencí. Skvělý dojem z akce.“

 • „Panelová diskuse byla vedena příjemně, nevtíravě, vtipně. Zážitek.“ 
 • „Velmi zajímavá, dotýká se každého z nás určitým způsobem.“ 
 • „Dala mi možnost vidět problém z jiného úhlu, než je pro mě běžné.“
 • „Těšíme se na příště.“
 • „Určitě pokračujte – jde vám to skvěle.“