TECHNIKY ROZHODOVÁNÍ

čtvrtek 3.11.2022

Tolik informací, tolik odpovědnosti a tak málo času.

 • Myslíte, že se rozhodujete správně?
 • Víte, kdy je lepší poslechnout „hlas srdce“ a kdy se spoléhat na „tvrdá data“?
 • Jak rozeznat spolehlivé podklady od polopravd?
 • Měl by se lišit náš způsob rozhodování v práci a mimo ni?
 • Vlci, pastýři a ovce. Rozhodní a nerozhodní lidé.
 • Push & Pull taktiky: Kdy převzít iniciativu a rozhodnout, a kdy nechat situaci plynout, protože správné řešení se nakonec „objeví“ samo?
 • Jak bezpečně rozeznat, že bylo rozhodnutí správné?
 • Jak získat nebo odmítnout právo / povinnost rozhodnout?

Nenabízíme instantní návod na tvorbu správného / moderního / společensky atraktivního názoru nebo řešení. Nabízíme možnost podívat se na téma z různých úhlů. Diskutujte s odborníky, ale i s kolegy z různých typů prostředí – školství, komerčních firem i neziskového sektoru. Žádná píárština. Jen praxe. 

Marian Kováč

Marian Kováč

Managing Partner at Mindworx CZ

Marian Kováč se podílel na vyhledávání a akvizici vhodných cílů pro široké spektrum klientů společnosti Deloitte, od průmyslových konglomerací až po individuální investory. Ke své práci využíval zkušeností z bankovního sektoru, kde působil jako šéf restrukturalizace ve workoutu Komerční banky a v oblasti projektového financování v Citibank. podílem na přípravě prvního ratingu Slovenské republiky a první emisi dluhopisů Slovenské republiky na mezinárodních finančních trzích. 

PROGRAM AKCE

9:00 – 9:15

Proč jsme se rozhodli pro toto téma
Pavel Kotek a Martina Hyndráková

Mistři logiky a excelovských tabulek bojují s intuitivními praktiky nad množtvím vstupních dat pro další kroky. V rozhodovacím pekle nás často zaskočí rozhodovací paralýza. Úvod do tématu z hlediska mužské a ženské logiky.

9:15 – 10:15

Manažerská futurologie
Marián Kováč

Nakolik můžeme reálně předvídat vývoj situací a na základě této představy se rozhodovat? Je svět opravdu o tolik složitější než dříve, nebo se nám to jen zdá? Skutečně rozumíme tomu, co se kolem nás děje? A je kritické myšlení v dnešní době opravdu tak podstatné, nebo mu zásadní důležitost jen přisuzujeme?

10:15 – 11:15

Etika rozhodování
Jiří Kučírek

Všichni se snažíme rozhodovat eticky. Co to ale vlastně znamená? Kdy a jak často dokážeme potlačit vlastní zájmy pro zájmy celku? Vliv skupiny na jednotlivce a jeho etické postoje při rozhodování. Populární versus nepopulární rozhodnutí.

11:15 – 11:30

Přestávka

Networking s horkou kávou a studenými sladkými a slanými dobrotami … na téma dohořívání, doutnání a vyhasínání. Mluvme o tématu – vyhradili jsme si jeden den pro konferenci, věnujme se mu naplno! Vyzpovídejme všechny účastníky, partnery, přednášející. Vytěžme den naplno.

11:30 – 12:00

Láskyplný svět uprostřed tvrdé reality
Jitka Barlová

Nechat si postižené dítě doma, nebo ho umístit do „ústavu? Racionalita versus city. Obavy z odsouzení okolím, které Vám ale nemůže rozumět.
Rozhodování podmíněné legislativou versus soucit a empatie. Rozhodování z pohledu klientů i ředitelky neziskové organizace. Co je správným rozhodnutím v situaci, kdy se zdají být veškeré varianty nepřijatelné?

12:00 – 12:45

3 obtížná rozhodnutí – vyprávění manažerů, kteří si prošli rozhodovacím peklem

Mikropanel. Krátké příběhy jednotlivých aktérů s prostorem pro dotazy. Různé a přitom tolik podobné příběhy ze života: Co bylo nejobtížnějším rozhodnutím v mé kariéře? Jaké rozhodovací techniky použili a proč? Jsou spokojeni s výsledkem rozhodnutí? Udělali by teď něco jinak – a pokud ano, co a proč?

12:45 – 14:00

OBĚD: NETWORKING KOMBINOVANÝ S DOBRÝM JÍDLEM VŽDYCKY POTĚŠÍ

Networking s různobarevnými a různochuťovými chody formou švédského stolu… pro diskuse, sdílení, jemné konfrontace, zpětnou vazbu organizátorům a další aktivity. Ti, kdo se nají rychle, si stihnou užít i doprovodný program (nechte se překvapit).

14:00 – 15:00

Psychologie rozhodování

Co se děje v našem mozku, když se rozhodujeme? Nakolik můžeme tento proces ovlivnit – nebo probíhá zcela mimo naši kontrolu? Bolí rozhodování? Proč někdy vědomě volíme špatné rozhodnutí? Má smysl trestat se za rozhodnutí, která vnímáme jako špatná?
// tuto přednášku nahradí jiný program // upřesňujeme

15:00 – 15:30

Hlava nebo srdce?
Vladimíra Kurincová Čavojová

Jaký je rozdíl mezi tím, co si o způsobu rozhodování  myslí většina lidí, a co dokazují výsledky věděckých výzkumů? Vítězí rozum nebo srdce? Emoce, intuice nebo kritické myšlení? A liší se nějak rozhodování v soukromém a pracovním životě?

15:30 – 16:00

Rozhodování ve stresu
Jan Rudzinskyj

Když máte na rozhodnutí setiny vteřiny a na jeho výsledku závisí váš život, změní se úplně všechno. Tělo i mozek spolupracují jinak. Je možné vytěžit takové zkušenosti pro běžný život a manažerskou práci? Jak?

16:00- 16:30

VŠICHNI PRO VŠECHNY.

ZÁVĚREČNÝ PANEL A PROSTOR PRO NÁZORY ZE VŠECH STRAN. Z ŘEČNÍKŮ SE STÁVAJÍ ÚČASTNÍCI A Z ÚČASTNÍKŮ KOMENTÁTOŘI.

16:30 – 18:00 (možná i déle)

ODPOLEDNĚ VEČERNÍ RAUT: JEŠTĚ JEDEN NETWORKING KOMBINOVANÝ S DOBRÝM JÍDLEM 

Networking s různobarevnými a různochuťovými chody formou švédského stolu… pro diskuse, sdílení, jemné konfrontace, zpětnou vazbu organizátorům a další aktivity. Nealko nápoje jsou v ceně, alko je na Vás.

KOHO UVIDÍTE A USLYŠÍTE

Ing. Miroslav Focht, MBA

Ing. Miroslav Focht, MBA

RETIRED PRESIDENT EMEA IMI PLC, EXECUTIVE COACH

Přes 30 let působil v mezinárodním businessu jako CEO, President EMEA (Europe, Middle East & Africa a člen globálního představenstev IMI plc.. Titul MBA získal na Sheffield Hallam University Je expertem v oblasti Leadershipu, řízení firem, strategie, obchodu.

doc. PaedDr. Vladimíra Kurincová Čavojová, PhD.

doc. PaedDr. Vladimíra Kurincová Čavojová, PhD.

vedecká pracovníčka, Ústav experimentálnej psychológie, Slovenská akadémia vied

Autorka několika knih o aplikaci metody vědeckého myšlení v každodenním životě, způsobech rozhodování, kritickém myšlení a práci s informacemi.

Marian Kováč

Marian Kováč

Managing Partner at Mindworx CZ

Marian Kováč se podílel na vyhledávání a akvizici vhodných cílů pro široké spektrum klientů společnosti Deloitte, od průmyslových konglomerací až po individuální investory. Ke své práci využíval zkušeností z bankovního sektoru, kde působil jako šéf restrukturalizace ve workoutu Komerční banky a v oblasti projektového financování v Citibank. podílem na přípravě prvního ratingu Slovenské republiky a první emisi dluhopisů Slovenské republiky na mezinárodních finančních trzích. 

Jan Rudzinskyj

Jan Rudzinskyj

manažer a pilot Flying Bulls (Red Bull)

Podíváme se na vaše vize,sny a zamýšlené osobní změny tak, jako kdybychom zrovna letěli a tedy nám šlo o život. I změny, které si přejeme, mohou vyžadovat značnou dávku odvahy, mohou bolet a zvyšovat zásadně úroveň stresu. Prozradím Vám efektivní metody zvládání stresu, které používám jako show pilot před vystoupením, abych se zkoncentroval a poté po vystoupení, abych uvolnil nahromaděný adrenalin a vrátil se do standardního uvolněného režimu těla.

PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

PhDr., PhDr. Jiří Kučírek, Ph.D.

Filosof, psycholog a sociolog, pedagog

Pedagog na vysokých školách v Terezíně (VŠAPs), PF Univerzity Karlovy v Praze a PF Univerzity Hradec Králové. Působil ve Filosofickém ústavu ČSAV, později jako vedoucí Poradny pro mezilidské vztahy v Praze a po roce 1990 začal vyučovat na VŠ. Vystudoval pedagogiku, sociologii, filozofii a psychologii. Věnuje se interdisciplinárnímu pohledu na mezilidské vztahy a komunikaci Autor řady odborných vědeckých publikací v tuzemsku i zahraničí.

Senta Čermáková

Senta Čermáková

ředitelka pro inovace, Deloitte

Senta Čermáková je ředitelkou pro inovace Deloitte Česká republika. Jejím hlavním úkolem je rozvoj strategických projektů firmy v oblasti nových technologií a inovací. V Deloitte dvakrát získala ocenění Central Europe Regional Impact Award, a to za program pro startupy a za transformaci společnosti. V roce 2011 byla jako první žena oceněna v rámci ankety Manažer roku.

PhDr. Jitka Barlová, Ph.D.

PhDr. Jitka Barlová, Ph.D.

Ředitelka pražské pobočky Společnosti pro ranou péči

Speciální pedagožka, specialistka na ranou péči a doprovázení rodin dětí s postižením v raném věku, odborné vedení a management střediska sociálních služeb lektorka v oblasti speciální pedagogiky a sociální práce.

Petr Janda

Petr Janda

Managing Director, Veracomp s.r.o. CZ/SK

Patří mezi TOP 30 osobností českého IT. Je považován za průkopníka inovativních manažerských přístupů. Rád sdílí své zkušenosti a inspiruje ostatní k odvážnému budování úspěšných organizací. Podělí se s Vámi o zkušenost, jak dojít od mého “Proč” k „Radikální otevřenosti” a kde vzít odvahu ve chvílích, kdy vše nejde dle plánu. 

Tajní agenti z publika

Tajní agenti z publika

tajná organizace agentů z publika

Malá překvapení, která neprozradíme předem. Kdo další, mimo přednášejících, bude sedět v publiku tentokrát? Koho zapojíme do diskuse? Bude speakerům oponovat nebo bude mít připravený zajímavý příběh z praxe?

Mgr. Pavel Kotek, MBA

Mgr. Pavel Kotek, MBA

ředitel Společnosti pro management a leadership

Pavel se přes 15 let věnuje kultivaci obchodní a manažerské sféry v ČR i zemích CEE regionu. Jeho posláním je vytváření prostoru a podmínek profesionálům pro to, aby v sobě našli to nejlepší a měli odvahu změnit svět tvůrčím a etickým způsobem. Vybudoval několik úspěšných firem v ČR i v zahraničí a rád sdílí nejen dobrou praxi, ale i zkušenosti ze situací, které měly k ideálu daleko.

Martina Hyndráková, MBA

Martina Hyndráková, MBA

pořadatelka, ředitelka agentury INNERIS

Její doménou jsou především marketing, design thinking, PR a online. Říká o sobě, že je inspirátor, zrcadlo, tlumočník, analytik, gramodeska i postrkující šťoura. Je toho ale mnohem víc.

Marie Petrovová

Marie Petrovová

moderátorka

Má dlouhou řadu teoretických i praktických zkušeností v roli tiskové mluvčí a trenérka mediální komunikace. Po letech práce pro Komerční banku, GE a další korporace je teď generální ředitelkou ve vlastní firmě. Vyučuje studenty MBA a věnuje se moderování akcí, které ji zaujmou svým obsahem a filozofií.

MÍSTO: Z OKNA PŘEHLÉDNETE CELOU PRAHU

Scott.Weber Workspace – Visionary  ​
Business Lounge, 7. patro
Plynární 1617/10
170 00  Praha 7  - Holešovice

http:www.scottweber.cz
Mapa na Google

Metro C (červená trasa), metro nádr. Holešovice
Budova Scott.Weber Workspace – Visionary​ je cca 100m od metra. Ranní Praha nebývá nejprůjezdnější, raději vyražte metrem. Mimopražským řidičům doporučujeme síť hlídaných záchytných parkovišť (20Kč/den) u stanic metra. Parkování aut je možné i v objektu. Zavilí cyklisté tu najdou i stojan na kolo.

CO ŘÍKAJÍ ÚČASTNÍCI PŘEDCHOZÍCH AKCÍ?

PŘEDNÁŠKY

PANELOVÁ DISKUSE

NETWORKING

„Celkově velmi zajímavé. Pestré. Vyzdvihl bych skvěle zařazenou prezentaci pana doktora Honzáka, která přišla v době obvyklého poobědového útlumu, ale mě naprosto uchvátil jeho přednes i obsah prezentace. Dokonce musím říci, že jsem se po celém dnu necítil unaven, jak to obvykle bývá ať již v běžném pracovním dni, nebo i po absolvování některých seminářů či konferencí. Skvělý dojem z akce.“

 • „Panelová diskuse byla vedena příjemně, nevtíravě, vtipně. Zážitek.“ 
 • „Velmi zajímavá, dotýká se každého z nás určitým způsobem.“ 
 • „Dala mi možnost vidět problém z jiného úhlu, než je pro mě běžné.“
 • „Těšíme se na příště.“
 • „Určitě pokračujte – jde vám to skvěle.“